Zážitek pana Růžičky

7. července 2010 v 16:39 | Evžen |  poradna
Do naší e-mailové schránky dorazil dopis od pana Růžičky. Jelikož může být poučný i pro mnohé z vás, rozhodl jsem se, že ho uveřejníme tak, jak přišel. Děkujeme a pište i nadále!

Dobrý den,

četl jsem váš blog a velmi se mi líbil. Již po mnoho let velmi rád chodím po horách a i když se striktně držím stezky, nevyhnul jsem se setkáním s medvědem a ne jednou. Mnoho jsem četl o tom, jak by se měl člověk chovat při setkání s medvědem, ale ať si říká kdo chce co chce, já to vždy řešil velice rychlým ústupem. Setkání, ale bylo vždy velmi zvláštní.

Vždy když jsem šel lesem po horách a vyšel jsem na mýtinu, nebo jsem procházel kolem houští. Věděl jsem, že tam je, aniž bych ho viděl. Možná to je nějaký šestý smysl, protože toto nezažívám jen při setkání s medvědem, ale stejně nebezpečné může být setkání i s naštvaným jelenem (taky jsem zažil).

Ale abych se dostal k jádru věci. Vždy když jsem se setkal s medvědem mělo to dva scénáře. Buď o mě věděl a pak jsme se vyhnuli a vše proběhlo zcela v pořádku. Druhá varianta byla však horší. Narazili jsme na sebe nečekaně a já reagoval skokem ze srázu on naštěstí jen řevem. Všechny tyto setkání se odehrávali na Slovensku. Myslím, že rady typu klidně stůjte a odejděte jsou k ničemu. Jakmile je setkání nečekané a šokující, tak každý utíká co může a každá rada je v tu chvíli drahá

Nicméně setkání s medvědem bylo pro mě ohromným zážitkem, který rozhodně nevyhledávám. Ale nikdy mě medvěd nenapadl a jsem na 100% přesvědčený, že i on se chce vyhnout problémům.

S pozdravem R. Růžička

 


Komentáře

1 ZdenekR | E-mail | 18. ledna 2017 v 8:48 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na bratrimedvedove.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.