Náš názor na útoky medvědů

3. července 2010 v 10:28 | Bedřich |  články
S bratrem Evženem jsme před pár dny psali o nových útocích medvědů. A musíme se přiznat, že jim vůbec nerozumíme.

Není to úplně tak, že by medvěd byl přítulným zvířátkem (čest výjimkám), ale zatím jsme se setkali tak akorát s medvědím vykrádáním popelnic. Celkem běžně se stávají třeba případy napadení stáda ovec nebo "zužitkování" včelínů. Ale to, co se děje teď, je nezvyklé.

Za prvé, medvěd hnědý nemá co dělat v Bratislavě. Je to horské zvíře, patří do hlubokých lesů s minimálním pohybem lidí. Místo toho poničená zastávka a vykradený hypermarket?

Za druhé, přemnožení medvědů na Slovensku je registrováno jen ve vyšších polohách. Je nepravděpodobné, že by některý ze samců utrpěl takovou citovou újmu, aby musel odejít krást a dělat medvědí kusy až do hlavního města.

Podle našeho názoru může jít o člena některé kočovní nebo cirkusové skupiny, která si ho ale dostatečně nepohlídala a on si po představení zašel na víc než jedno. Ze vzorek trusu, které tento medvěd jakožto pachatel zanechal na místě, soudní veterináři usuzují, že v posledních dnech se stravoval v popelnicích patřících lepších restauracím. Vyšetřovatelé považují tato zjištění za závažná a budou muset svoji práci soustředit tímto směrem.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.