Evženovy a moje nejoblíbenější filmy

1. července 2010 v 17:34 | Bedřich |  články
Koncem května, ještě před sezónou jsme si s Evženem sedli na východě Slovenska ke stolku s dobře natočeným černým pivem a rozmýšleli jsme, jaké filmy s medvědí tématikou bychom vám doporučili. Měli jsme problém hlavně s tím, aby medvědi v těch filmech nepůsobili tak, jak se nechovají. Ale pak jsme si řekli, že radši uděláme pro vaše dotazy poradnu a žebříček uvedeme tak, jak jsme si jej vymysleli.

Na nedávném festivalu Hory a mesto získali tvůrci tohoto filmu dvě ceny - Grand prix a Cenu Literárního fondu. Autoři Erika Baláža a Roberta Rajchla vypráví příběh medvědů z ohrožené tatranské Tiché doliny. Délka 52 minut je příhodná pro dokumentární formát tohoto skvělého filmu. Můžete se s ním setkat i na promítáních na různých festivalech.

Klasická česká komedie ze 70. let se odehrává kolem cirkusu, kde klaun Cibulka dostal výpověď. Pak se začal převlékat za kuchařku ve škole. Začnou za ním ovšem přicházet jeho cvičení medvědi.

3D film s délkou 40 minut vás poutavě seznámí se životy hnědých šelem. Není ale moc obsáhlý, máme spíš pocit, že na tomto blogu už teď naleznete víc informací :)

Ideální animák z dílen Walta Disneye pro vaše dítka. Byl nominován na Oscara za animovaný film, ale bohužel ho nevyhrál. Tak i tak, medvědy jsou v pohádkách prostě základ.

Dojemný příběh mladého medvídka, kterému při vykrádání medu zemře matka. Musí se začít lesem a životem protloukat sám, ale pak střetne postřeleného staršího samce. Po počáteční nedůvěře uzavřou přátelství...
 


Komentáře

1 Pirate-jack | Web | 1. července 2010 v 19:50 | Reagovat

Ahoj, máš to tady super, medvědi jsou super, zrovna pojedeme do Tater (je fakt že ve volné přírodě bych asi medvěda potkat nechtěla), ale v ZOO u nich dlouho stojím a prohlížím si je, jsou úžasní. Mimochodem film Medvědí bratři je skvělej.

Prosím mrkni i ke mně na blog, díky.

2 Tlaltacuchtle | 1. července 2010 v 20:46 | Reagovat

Experti studovali chování ledních medvědů v berlínské zoo. Všichni mají velké problémy. Medvědí celebrita Knut je postižen nejvíce.

3 DOPORUČUJI | 2. července 2010 v 11:26 | Reagovat

Ahoj! Znáte tuhle soutěž? http://go-sms.cz/ Já jsem to jen zkusil a oni mi poslali, že zbejvá jen 2 SMS k výhře - tak jsem je poslal a vyhrál iPhone, poprvý v životě! Zkoušeli jste to už? Jaký jste měli štěstí?!!!JA VÁM TO DOPORUČUJI!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.