Medvěd si zaplaval v bazénu s českými turisty!

18. června 2010 v 16:08 | Bedřich |  články
Paniku způsobilo vniknutí šelmy do bazénu v slovenských lázních!

bazen
LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ -  Nejnovější vniknutí medvěda se odehrálo před dvěma týdny v nejmenovaných lázních na severu Slovenska. Média na Slovensku odmítli o této zprávě informovat zejména kvůli tomu, aby nešířili mezi obyvatelstvem paniku. To ale nic nemění na faktu, že medvědi jsou na Slovensku přemnoženi a hrozí další podobné události.

Slovenské koupele se během léta těší vysoké návštěvnosti. Nikdo by však nečekal, že po tomto druhu rehabilitace touží i medvědi. "Odpoledne, kdy míváme v bazénu nejvíce lidí, jsme uslyšeli velký rachot. Vycházel od sprch a trval jen malou chvíli. Do několika sekund se náhle v hale s bazény zjevil obrovitý medvěd a s rozběhem si skočil tzv. "bombu" do bazénu. Vlna z bazénu málem vyhodila naše hosty, a to jsme tady akorát měli zájezd z jižních Čech. Všichni lidé z bazénu v momentě vyskákali, byla zde skutečná panika. Než přijeli záchranné složky a hasiči, medvěd se dosyta vykoupal a opustil areál dírou v plotě, kterou předtím nečekaně vešel," popsala neobvyklou a nebezpečnou situaci majitelka lázní Jozefína Horská.

Ke kauze koupajícího se medvěda se nám vyjádřil i Honza (35), jež byl na místě činu s celou rodinou. "Všichni čtyři milujeme dovolenou na Slovensku, proto jsme se pro ni rozhodli i letos. Tuto středu zasvítilo sluníčko, a tak jsme se vybrali do lázní. Všechno se odehrálo hrozně rychle. Čekal jsem v radě na ručníky a najednou ke mně přiběhl můj malý syn a nadšeně křičel, že prý přišel "Méďa Béďa". Nejdřív jsem si toho nevšímal, protože tak voláme jeho nejmilejší plyšovou hračku. Pepík se ale nenechal odbýt a dotáhl mě vedle k bazénům. Přímo ve středu toho největšího jsem najednou spatřil obrovského hnědého medvěda, jak si plave. V ten moment už byla celá hala prázdná, všichni utekli na terasu. No co vám řeknu, byl to šok!"

Rady jak se vyhnout střetu s medvědy nebo jak se při takovém střetu chovat, přináší na svém blogu Bratři Medvědové, kteří těmto šelmám věnovali celý svůj profesní život. Adresa blogu je bratrimedvedove.blog.cz.
 


Komentáře

1 vlasta horvathova | 23. června 2010 v 16:19 | Reagovat

prave jsem sy ja precetla vas komentar ktery me zajima ponevac zyji v canade od roku 1997 a tak jsem se ja rozhodla s manzelem a s moji rodinou jit do prirody kde jsme sy zarezervovaly chatu . ale co kdyz tam uvydime medvedy  oni tam prave jsou a to nase dcera lucka ktera miluje zvizata  nam zalhala ze tam nejsou medvedi  protoze ona vi dobre ze by jsme tam nejely  a my uz jsme zaplatily nasi dovolenu za vsechny $3.700 to je na ceskich korunach tak pryblizne 74.000kcs  odvolat tu dovolenu to uz  nejde tak-ze  mame stoho velkou hruzu a uz to vydim ze to spatne dopadne  jedeme 3 cervence na 7 dni muskoka v canade  ani opravdu nevime  jak se mame do konce zachovat kdyz ho my spatrime asy hruza des jemi 48 let lidicki moji zlati kde me to vlastne lucka dostala  vzdyt jase bojim pitomych mysi ane tak medveda to vim co bude celi den budeme v chate zamknuti a cihat jestli na nas jdou no proste dovolena za vsecki prachy                                   chtela bych vas ja poprosit bratrum medvedum aby me napsaly co vlastne mame delat  vlasta

2 Kvakikvouk | 25. června 2010 v 15:58 | Reagovat

Hele, to je celý nějaká legrace, ne?

3 josef | E-mail | 25. června 2010 v 22:17 | Reagovat

cigi migi cigi migi   to je hrubek..... at te sežere!

4 jarocell | 26. června 2010 v 23:20 | Reagovat

A k tomu se jim ještě do bazénu vyčural, ale na to přišli až když si hosté začali ztězovat na divnou chuť vody.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.